School uit de Kast

Raadsleden van GroenLinks gaan langs bij de schooldirecties in de stad om te praten over diversiteit en tolerantie op scholen. Aanleiding zijn de problemen die homojongeren ervaren op middelbare scholen, en het hoge percentage zelfmoordpogingen onder die groep. Ook andere jongeren die ‘anders’ zijn hebben het vaak moeilijk op school. GroenLinks-raadsleden Mattias Gijsbertsen en Kris van der Veen willen met de schooldirecties in gesprek over de vraag hoe diversiteit beter een plek kan krijgen op scholen.

GroenLinks benadrukt dat ze open en respectvolle gesprekken wil voeren met de schooldirecties over diversiteit. De gemeente heeft zelf weinig te zeggen over het onderwijs in de stad. De GroenLinks-raadsleden vinden het echter hard nodig dat jongeren zich op school prettig kunnen voelen. Nu raken jongeren te vaak geïsoleerd of vinden ze hun situatie uitzichtloos. Teveel jongeren krijgen depressiviteitsklachten of doen zelfs zelfmoordpogingen. Van de homojongeren denkt zelfs 50% wel eens aan zelfmoord, en doet 13% een zelfmoordpoging.

Tweede Kamer
De Tweede Kamer nam dinsdag voor de tweede keer een motie aan die voorlichting over homoseksualiteit op scholen verplicht stelt. Volgens GroenLinks in de stad leidt een verplichting niet vanzelf tot resultaat. Bovendien is er niet alleen een probleem bij homojongeren, maar voelen ook andere jongeren die ‘afwijken’ zich vaak ongelukkig.
GroenLinks hoopt in gesprek met de schooldirecties te horen wat scholen hieraan doen, ideeën uit te wisselen en besturen aan te moedigen actie te ondernemen.


It gets better

Veel LGBT-jongeren kunnen zich niet voorstellen hoe hun leven zou zijn wanneer ze voor hun geaardheid uit zouden komen. Zij kunnen zich geen toekomst voorstellen. Het ‘It Gets Better Project’ wil laten zien wat het leven voor hen (en ons) kan zijn en kan voorstellen, wanneer we de deur voor hen (en voor onszelf) openhouden.


Joel Burns, gemeenteraadslid in Forth Worth (Texas) vertelt zijn eigen verhaal (12 oktober 2010)



Veel bedrijven maken “It gets better”-filmpjes en zetten ze op YouTube, medewerkers vertellen hùn geschiedenis. Hier een filmpje van de Pixar Animatie Studio.




Eerder besteedde Kris op zijn weblog al aandacht aan de problemen van jonge homo’s.

Kris van der Veen

Bummer!


De helft van de leerlingen vindt dat je op school beter niet voor je homoseksualiteit uit kunt komen. Driekwart van de homojongeren heeft te maken met pesten en fysiek geweld. De helft van de homoseksuele jongeren heeft zelfmoord overwogen en 12% van de homojongeren heeft wel eens een zelfmoordpoging gedaan.
Lees hier verder….












Naast zijn raadslidmaatschap is Kris voorzitter van de recent opgerichte Stichting LGBT. Het filmpje hieronder geeft een beeld van waar deze stichting voor staat.
De Stichting LGBT is ook op Facebook te vinden: http://www.facebook.com/pages/Stichting-LGBT-Groningen/142301009156652