Femke Halsema brengt vrijdag 1e tram naar Groningen

23 - 02 - 2010  

GroenWerkt Tour: 26 februari van 14.00 tot 16.00 uur op de Vismarkt

stad loves tram
Vrijdag 26 februari komt Femke Halsema naar Groningen en neemt alvast een tram mee. GroenLinks Groningen Stad organiseert die middag een campagneactie op de Vismarkt met als thema ‘Stad loves Tram’. Naast de landelijke kopstukken Femke Halsema en Ineke van Gent zijn ook lijsttrekker Mattias Gijsbertsen en wethouder Karin Dekker aanwezig. Bezoekers kunnen hen vragen stellen over de Groningse tramplannen. Het wordt feestelijk, open en vrolijk; Groen Werkt!

GroenLinks is voorstander van de introductie van tramsystemen in verschillende steden in Nederland. Mattias Gijsbertsen: “Vooral in Groningen is de tram dé oplossing voor het mobiliteit- en bereikbaarheidsprobleem van de stad, nu en vooral in de nabije toekomst. Groningen blijft voorlopig groeien en oefent een grote aantrekkingskracht uit op de regio; in de stad ga je studeren, naar school, werken en winkelen. Elke dag reizen 160.000 mensen naar de stad, in 2020 zullen dat er 215.000 zijn. De bussen kunnen dat niet meer aan en maken de stad minder leefbaar en schoon. De Regiotram is een goed alternatief. Hij kan het aantal reizigers aan, is snel, duurzaam, schoon en comfortabel. Daarnaast kan een tram een geweldige economische impuls geven aan de wijk waar hij doorheen rijdt. Een Regiotram maakt het openbaar vervoer ook aantrekkelijker, voor Stadjers en mensen uit de regio. Wij zeggen dus graag: Stad loves Tram!”

Aangezien er veel vragen leven over de tramplannen, besteedt GroenLinks Groningen Stad vrijdagmiddag extra aandacht aan dit thema. Op de kop van de Vismarkt staat tussen 14.00 en 16.00 uur een GroenLinks-stand, te herkennen aan een grote ‘tram’. Om 15.00 uur arriveert Femke Halsema. Zij zal in gesprek gaan met wethouder Karin Dekker en lijsttrekker Mattias Gijsbertsen over de tram en aanverwante onderwerpen. Hierna zal de GroenLinks partijleider ‘tramvragen’ uit het publiek beantwoorden. Ook kunnen de aanwezigen rond 15.45 uur met haar op de foto.

Praktisch
• Vrijdagmiddag 26 februari van 14.00 tot 16.00 uur (Femke Halsema is er van 15.00 – 16.00 uur)
• Locatie: kop van de Vismarkt, nabij Tussen beide Markten
• Aansluitend is er van 16.15 tot 17.00 uur een twitterontmoeting (Tweet&Meet) met de partijleider in het GroenLinks-pand aan de Coehoornsingel 87 voor alle followers van @FemkeHalsema

6 reacties »

  1. Hallo,
    Waar vind ik de foto’s die vanmiddag gemaakt zijn?

    Ben Benieuwd,
    Alias Kor

    Kor - 26 - 02 - 2010 23:41

  2. daar was ik ook wel benieuwd naar.
    waar kunnen we de foto’s vinden ?

    Claire - 26 - 02 - 2010 23:55

  3. Vrijdag middag in gesprek geweest met femke en ineke,Twee gedreven en bewogen vrouwen en beiden bijz. aardig. Keuze `s maken op welke parij je wil stemmen is moeilijk, omdat iedere partij wel iets heeft waar ik me in kan vinden.Het gaat er om dat mensen de goede keuze maken .De keuze van groningen om hier een gebouw van rond de honderd mil.neer te zetten en dan ook nog verstopt achter gebouwen slaat echt nergens op , Het heeft allemaal met prestige te maken,Zo`n groot project is bijvoorbaat al verdoemd te mislukken, omdat de kosten er nooit en te nimmer uit kunnen worden gehaald.Tot overmaat van ramp hebben wij onze mooie woning boven brillenzaak pearle aan de grote markt twee jaar geleden moeten verruilen voor iets anders in het centrum,dit ivm de komende overlast.De tram ben ik wel voor, ivm de toekomst.waar zijn de (op de foto met femke) te bekijken ?.ik sta in innige omhelsing met femke op de foto,ondanks mijn kritische vragen wilde ze best met mij op de foto.Ik eigenlijk ook wel met haar. Het is en bijzondere vrouw die weet wat ze wil en duidelijk achter haar standpunten staat.Femke ik vond het een voorrecht je te hebben ontmoet succes.Het ga je goed.en Bert

    Bert van der Wal - 27 - 02 - 2010 11:17

  4. Beste mensen,

    Ik hoop dat zondag de foto’s op de website staan. Vandaag was iedereen erg druk met het verkiezingsfestival op het stadhuis en het is nog wel even werk, aparte pagina aanmaken e.d.. Nog even geduld a.u.b. Kan wel alvast zeggen dat alle foto’s erg leuk geworden zijn.
    Vriendelijke groet, Annie Postma

    Annie - 27 - 02 - 2010 22:57

  5. Uw foto’s zijn te downloaden op http://www.groenlinksstad.nl/femketour

    Annie - 28 - 02 - 2010 22:43

  6. Beste Annie .De foto`s zijn mooi geworden.heel erg bedankt voor de moeite.Ik heb zaterdag wat rondgelopen in de tent op het waagplein,(snor zwarte pet en al jaren verwoed kunstschaatser op de grote markt rond kerst)en hier en daar wat gepraat met mensen in hun kraam.Ik moet zeggen veel bewondering te hebben voor al die mensen die zich zo inzetten voor hun partij.vooral nu voor de verkiezingen gaat er veel vrije tijd in zitten dunkt me.Iedereen veel succes met het zijne.en doe femke de groeten van me,en ik weet zeker dat femke onze foto boven de bank hangt.groet bert van der wal

    BERT VAN DER WAL - 28 - 02 - 2010 23:58

RSS feed voor reacties op dit bericht.

Laat een reactie achter