Onrechtvaardige situatie woonschepen rechttrekken

12 - 10 - 2006  

Eigenaren van woonschepen die een eigen waterzuiveringsinstallatie (een IBA) aan boord hebben betalen rioolheffing. Eigenaren van woonhuizen in het buitengebied die zelf een IBA hebben aangelegd betalen niets. GroenLinks wil aan deze onrechtvaardige situatie een eind maken.

Voor eigenaren van woningen in het buitengebied waarvan aansluiting op de riolering problematisch is vanwege de kosten, is er een keuze. Men kan ervoor kiezen zelf een IBA (Individuele Afvalwater Behandeling) aan te leggen en te onderhouden, er wordt dan geen rioolheffing opgelegd. Een IBA is een rioolwaterzuiveringsinstallatie in het klein die er voor zorgt dat het ‘afvalwater’ dat op het oppervlaktewater wordt geloosd schoner is dan het oppervlaktewater zelf. Men kan er ook voor kiezen om aanleg en onderhoud door de gemeente te laten doen, men betaalt dan wel rioolheffing. Eigenaren van woonschepen waarvan aansluiting op de riolering problematisch is, bijvoorbeeld omdat het om varende woonschepen gaat, hebben die keuze niet. GroenLinks vindt dit niet rechtvaardig en wil dat dit rechtgetrokken wordt. Dit dringt temeer omdat er op 1 januari 2009 geen ongezuiverd afvalwater meer geloosd mag worden in de diepen en kanalen. Voor plezierjachten zal een opslagtankje volstaan dat in lozingspunten geleegd kan worden. Voor varende woonschepen is een IBA de meest voor de hand liggende oplossing.

GroenLinks stelt de gemeenteraad in dit initiatiefvoorstel voor om nadere regels te geven in de verordening rioolrechten om er voor te zorgen dat aan eigenaren van woonschepen waarvan aansluiting op de riolering problematisch is dezelfde keuze wordt voorgelegd als aan eigenaren van woningen in het buitengebied.

Lees hier het hele initiatiefvoorstel (pdf-formaat).

Geen reacties »

No comments yet.

RSS feed voor reacties op dit bericht. TrackBack URI

Laat een reactie achter